Kalender 2019-2020



December 2019
1. Skakliga: Hillerød - Nordkalotten
    2. division: Hillerød 2 - K41
    Mesterrække: Roskilde - Hillerød 3
ti 3. B-rækken:  Hillerød 4 - Frederikssund 2
on 4. B-rækken:  Frederiksværk 2 - Hillerød 5
on 4. Brohuset kl. 12:30-16:30 - tovholder Ole Rasmussen
8. 2.divison: Bornholm - Hillerød 2
ti 10. Klubturnering 1. runde
on 11. Brohus VI - 5.runde 12:30-16:30
ti 17. Juleafslutning
fr. 20. Julefrokost
Januar 2020
ti 7. Klubturnering 2. runde
on 8. Brohuset kl. 12:30-16:30  - tovholder Hans
11. Skakliga: Hillerød - Øbro - spilles i Ballerup
12. Skakliga: Køge - Hillerød - spilles i Ballerup
    2. dvision: BMS 2 - Hillerød 2
    Mesterrække: Hillerød 3 - Helsingør
ti 14. B-rækken: Furesø 2 - Hillerød 4
    B-rækken: Hillerød 5 - Helsingør 3
    D-rækken: Hillerød 6 - Sjælsø 3
    Træning med GM Lars Schandorff for 2. og 3. holdsspillere
on 15. Brohuset kl. 12:30-16:30 - tovholder Finn
ti 21. Klubturnering 3. runde
on 22. Brohuset kl. 12:30-16:30  Brohus VII 1. runde
26. Skakliga: Hillerød - Jetsmark - spilles i Vejle
    2. division: Hillerød 2 - Øbro
    Mesterrække: Helsingør 2 - Hillerød 3
ma 27. D-rækken: Fredensborg 2 - Hillerød 6
ti 28. B-rækken: Helsingør 3 - Hillerød 4
    B-rækken: Hillerød 5 - Allerød 4
on 29. Brohuset kl. 12:30-16:30  Brohus VII 2. runde
Februar 2020
ti 4. Hillerød Skakklub 110 år - jubilæumsaften
on 5. Brohus kl. 12.30 - 16.30  Brohus VII 3. runde
8. Jubilæumsturnering - Frederiksborg Gymnasium
9. Jubilæumsturnering - Frederiksborg Gymnasium
ma 10. Jubilæumsturnering - Frederiksborg Gymnasium
ti 11. Jubilæumsturnering - Frederiksborg Gymnasium
on 12. Jubilæumsturnering - Frederiksborg Gymnasium
    Brohus lukket pga. Jubilæumsturnering
to 13. Jubilæumsturnering - Frederiksborg Gymnasium
fr 14. Jubilæumsturnering - Frederiksborg Gymnasium
15. Jubilæumsturnering - Frederiksborg Gymnasium
ti 18. Klubturnering 4. runde.
on 19. Brohus 12.30 - 16.30  Brohus VII 4. runde
23. Skakliga: Brønshøj - Hillerød
    2. division: Hillerød 2 - Nørrebro
    Mesterrække: Frederkiksværk - Hillerød 3
ti 25. B-rækken: Hillerød 4 - Roskilde 2
    D-rækken: Hillerød 6 - Egedal-Jyllinge - Fællesafslutning i Hillerød
on 26. Brohus 12.30 - 16.30 - tovholder Aksel
to 27. B-rækken: Frederikssund 2 - Hillerød 5
Marts 2020
ti 3. Klubturnering 5. runde
on 4. Brohus 12.30 - 16.30 Brohus VII 5. runde
8. 2. division: Caissa - Hillerød 2
    Mesterrække: Frederikssund - Hillerød 3
ti 10. B-rækken: Frederiksværk 2 - Hillerød 4 - Fællesafslutning i Farum
    B-rækken: Hillerød 5 - Furesø 2 - Fællesafslutning i Farum
on 11. Brohus 12.30 - 16.30 - tovholder Torben
ti 17. Klubturnering 6. runde
on 18. Brohus 12.30 - 16.30  Brohus VIII 1. runde
21. Skakliga: Århus/Skolerne - Hillerød - spilles i Skanderborg
22. Skakliga: Hillerød - Skanderborg - spilles i Skanderborg
ti 24. Udsatte partier fra klubturneringen
on 25. Brohus 12.30 - 16.30  Brohus VIII 2. runde
ti 31. Klubturnering 7. runde
April 2020
on 1. Brohus 12.30 - 16.30  Brohus VIII 3. runde
ti 7. Skakklub lukket pga. påske
on 8. Brohus lukket pga. Påske
ti 14. Generalforsamling
on 15. Brohus 12.30 - 16.30  Brohus VIII 4. runde
ti 21. Hillerød Byturnering 1. runde
on 22. Brohus 12.30 - 16.30 - tovholder Ole
ti 28. Hillerød Byturnering 2. runde
on 29. Brohus 12.30 - 16.30  Brohus VIII 5. runde
Maj 2020
ti 5. Hillerød Byturnering 3. runde
on 6. Brohus 12.30 - 16.30 Sæsonafslutning - præmier og evaluering
ti 12 Hillerød Byturnering 4. runde
ti 19. Hillerød Byturnering 5. runde
ti 26. Hillerød Byturnering 6. runde
Juni 2020
ti. 2. Udsatte partier
ti 9. Hillerød Byturnering 7. runde - sæsonafslutning.